Ünlü kaburgacı Yaşar Usta’ya 15 yıl hapis istemi!

Adana’da Kaburgacı Yaşar Usta isimli restoranın sahibi Yaşar Aydın ve oğlu Uğur Aydın ile birlikte 5 kişi hakkında dava açıldı, 15’er yıla kadar hapisleri istendi.

Bir çok ünlü ismin yemek yediği ve Kaburgacı Yaşar Usta’nın sahipleri şimdilerde ilginç bir dava ile gündemde. Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kabul ettiği iddianameye göre, açılan davada üç isim şikâyetçi olarak yer aldı. Adana’da restoran malzemeleri üretimi yapan iş adamı Gürcan Cebeci ve eşi İkbal Cebeci ile yanlarında çalışan işçi Hayati Demir’in şikâyetçi olduğu davanın sanıkları arasında, Yaşar Aydın, Uğur Aydın, Mehmet Karaca, Mehmet Y. Yarmacı ve beden eğitimi öğretmeni Betül Kayhan yer aldı.

Savcılık iddianamesine göre, Gürcan Cebeci ile Yaşar Aydın arasında bir süredir mal alışverişi söz konusu. Davaya konu olayların ilki ise geçen 30 Mayıs’ta bir banka şubesinde yaşandı. Gürcan Cebeci, bankada, Yaşar Aydın ile oğlu Uğur Aydın ve Mehmet Karaca tarafından darp edildi. Cebeci, olaydan hemen sonra karakola başvurdu. Bu olaydan sonra devreye Betül Kayhan girdi. Kayhan, Cebeci çiftine, kavga ettikleri kişileri bildiğini belirterek “Bunlar tehlikeli insanlar.

İddianame düzenlendi Kaburgacılara şok suçlama

Öldürebilir. 100 bin lira verirseniz bu sorun çözebiliriz” dedi. İkbal Cebeci, yaşadığı korkunun da etkisiyle Betül Kayhan’ın hesabına 57.500 TL para transfer etti.

BAŞINA SİLAH DAYADI

Cebeci çifti söz konusu para transferinden sonra da güvende olmadıklarını düşünerek 15 günlüğüne Adana’dan uzaklaştı. Cebeci çifti Adana’dan ayrılsa da sorunlar devam etti. Bu kez, çifte ait iş yerinde makine ustası olarak çalışan Hayati Demir, silahlı üç kişi tarafından zorla bir hurda deposuna götürüldü. Başına silah dayatılan Demir’den, Gürcan Cebeci’ye ait otomobilin devri istendi. Demir emniyet ifadesinde “Şüpheliler, bana ait evimin fotoğrafını gösterdiler. Başıma silah dayadılar, beni öldürmekle tehdit ettiler” dedi.

KAVGA ETTİK KARAKOLLUK OLDUK

Cebeci çifti ve Demir’in şikâyeti sonrası savcılık soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifade veren Yaşar Aydın, Gürcan Cebeci ile aralarında ticari alışverişten dolayı sorun yaşandığı, kavga ettiklerini ve karakolluk olduklarını söyledi. Aydın’ın talimatı hareket ettiği iddia edilen Mehmet Karaca ise ifadesinde, Gürcan Cebeci’ye tehdit mesajları gönderdiğini kabul etti ve kendisinden özür dilediğini söyledi.

15’ER YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Yürütülen soruşturma sonrası hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede sanıkların, ‘yağma’ suçu işledikleri öne sürüldü. İddianameye göre, sanıkların 10’ar yıldan 15’e yıla hapsi isteniyor. İddianameyi kabul eden mahkeme önümüzdeki Mart ayı başına duruşma için gün verdi.

(Hürriyet)

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir