TAVASAV; TÜRK MİLLETİNE YENİ BİR İTTİFAK SÖZÜ VERDİ

TAVASAV; TÜRK MİLLETİNE YENİ BİR İTTİFAK SÖZÜ VERDİ

Türk ve Dünya Birliği Partisi Genel Başkanı Kibar TAVASAV Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıktığını söyleyerek başladığı konuşmasında, partisinin Atatürk’ten 100 yıl sonra, geçen yıl 19 Mayıs 2019 da yola çıktığını hatırlatıp, Türk milletine ve Türk milletinin geleceğine umut olacaklarını vurguladı.

  TURKUAZ IŞIK Genel Başkanı TAVASAV, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temelinin ilk kazmasının vurulmuş olduğu bu önemli ve özel günün kendisinin de aynı zamanda doğum günü olduğunu, bu gece fener alayı saatlerinde dünyaya geldiğini söyleyerek, Türk milletinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramlarını, Kadir Gecesini ve Ramazanlarını kutlayarak başladığı konuşmasında Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100 üncü yılı  olan geçen yıl bu gün partisinin kuruluş çalışmaları olarak yola çıktığını ve Türk milletine o ilk çalışma gününden itibaren yeni bir yol olduklarını, Türk milletinin geleceğini Türk milletinin kendi eline vermek için siyaset yapacaklarını, Türk milletine ilkleri ifade eden politikalarla dopdolu bir parti programları olduğunu ve bu programlarını Türk milletine her yerde ve her fırsatta anlatacaklarını söyledi.

TAVASAV, TURKUAZ IŞIK ın tam zamanında Türk milletinin imdadına yetiştiğini, çünkü Türkiye’deki mevcut siyasi partilerin desteklemiş oldukları dış kaynaklı bütün yönetim düzenlerinin son 6 ay içerisinde hepsinin çöktüğünü, insanlığa ve Türk milletine umut olmaktan uzak olduklarını, vahşi sömürge ve altta kalanın canı çıksın politikaları ile bu güne kadar gelindiğini ancak böyle devam edemeyeceğini ve gelecek süreçte Türk milletini yanına alacak olan kendisinin ve partisinin Türkiye’yi Türk milletine, dünyayı da insanlığa verme politikasında olduğunu ifade etti.

 Haber portalımıza konuşan Türk ve Dünya Birliği Partisi Genel Başkanı Kibar TAVASAV konuşmasına şöyle devam etti; ‘’  Dünya bir uçuruma doğru giderken Türkiye’deki mevcut siyasi partiler maalesef hem dünyanın bu çöküş gidişatını ve hem de Türkiye’nin bu gidişattan ne kadar olumsuz etkileneceğini ve Türk milletinin ne kadar zarar göreceğini öngöremediler. Maalesef TBMM de Türk milletinin görev vermiş olduğu siyasi partilerimiz iç siyasette Türk milletini ( İKTİDARCI – MUHALEFETÇİ ) olarak ikiye bölmekle de kalmayıp kutuplaştırdılar. Baba – oğulla düşman oldu. Kardeş kardeşiyle kavgalı oldu. Aileler hanelerinin içindeki sofralarını, muhabbetlerini ayırdılar. Arkadaşlar arasındaki her siyasi konuşma kavgaya dönüştü, tartışmaya dönüştü, nefrete dönüştü. Bunlar kendi kendisine olmadı. Bu durumlara getirenler belli değil mi, biz işte TURKUAZ IŞIK olarak Türk milletini böyle bölmeyen kutuplaştırmayan bir siyasi partiyiz.

Biz Türk milletinin hiçbir ferdini dinli dinsiz ayırmayan, o dinli bu dinli diye kutuplaştırmayan, şu mezhepli öteki mezhepli diye sorgulamayan, Türk milletinin her ferdinin bütün dinsel değerlerine saygı duyan bir parti olarak kendimizi 10 Kasım 1938 den Atatürk’ün devamı ve benimsemiş olduğumuz politikalarının sahibi olarak gören, Türk milletine zarar veren her terör örgütüne karşı mücadeleyi esas alan Türk milletinin bütününün siyasi partisiyiz. Bizim için Cumhuriyette, Demokrasi de önemlidir ve bunları bize Atatürk miras olarak bırakmıştır. Biz Atatürk’ten olan her değere sahip çıkarız. Türk ve Dünya Birliği Partisi sadece ve sadece Türk milletini, kararını, tercihini esas alır ve bu kararına da saygı duyar. Türk milleti ne diyorsa TURKUAZ IŞIK buna uyar. TURKUAZ IŞIK dünyadaki 1 milyar Türk milletinin ve insanlığın siyasi partisidir. Hedefi de gelecekte dünyayı her Türk milletine ferdine ve insanlığa vatan yapmaktır. ‘’ dedi.

TAVASAV, 2023 ve 2024 seçimlerinde partilerinin nasıl bir yol izleyecekleri konusunda ise şunları söyledi; ‘’ Henüz çok erken, ancak bizim hedefimiz mevcut siyasi partilerin yaptıkları gibi olmayacak ve partimiz Türk milletini asla bölmeyecek ve kutuplaştırmayacak bir seçim stratejisine sahip olacak. Biz her iki kutupu da beğenmeyip, mecburen onlara oy vermek zorunda kalanların ve sandığa iki tarafında bu kutuplaştırmasından dolayı rahatsız olup hiç gitmeyenlerin, oy kullanmayanların öncelikli olmak üzere her iki ittifakında tabanlarının toplamına hitap eden, bize oy verseler de, vermeseler de onları düşman görmeyen bir siyasi partiyiz ve her iki seçime de bu gerçeklerle hazırlanıp girmiş olacağız. Türk milletinin bütününün gözlerinin için bakıp, hepsine birden biz TURKUAZ IŞIK sizin partiniziz ve sizin hepinizin mutlu geleceğinizi kurmak istiyorum diyeceğim.

Bana çok sorular geliyor; 2023 – 2024 seçimlerindeki TURKUAZ IŞIK ın pozisyonu ne olacak diye;

Öncelikle tabi partimizin ÇİFT BOZKURT unu her iki seçime de, o tarihlere kadar olacak bu sürede, Seçmen Pusulalarına tek başına katılma yeterliliği ile ulaştırmaya çalışacağız. Aslında isteğimiz tabi ki tek başına seçimlere katılmak. Fakat seçim parkuru malum başkalarına düz kulvar düşerken bizim gibi partilerin kulvarlarına engebeler, engeller, dikenler koyuyorlar ve buyur bu engeller ile bide şu standarda ulaş diyorlar. İşte parti olarak önümüzde kadro-propaganda ve finans yetersizliği ortada partimiz için bu gün, yarın bu değişebilir de, her şey Türk milletinin elinde. Biz 2023 – 2024 seçimlerinde Türk milletine 3 üncü bi alternatif ve yol olmak istiyoruz. Yani 3 üncü bir ittifaka mümkünse her iki ittifakta hiç yer almamış siyasi partiler ile bir birliktelik oluşturup yeni bir yol kurmak hedefindeyiz. Bu yeni yolun adını pek fazla düşünmedim ama bizim hedeflediğimiz bu ittifak bu cumhuriyetin milletini bölmeyecek ve adı da buna uygun olmalı, mesela Cumhuriyetin Milleti İttifakı, Milletin Cumhuriyeti İttifakı veya başka bir şeyde olabilir. Fakat kesinlikle Türk milletini mevcut siyasi partilerin yapmış oldukları gibi kutuplaştırmayacak bir adı olacak. Bu ittifak her iki seçmen tabanlarını eşit, bir ve beraber görenlerin kurmuş olduğu bir ittifak olacak yada bu politikayı savunan siyasi partilerin ittifakı olmuş olacak. Tabi biz böyle bir ittifaka terör destekleyen, terör örgütü destekleyen ve teröristlerin yaptıklarını normal görüp kınamayan, karşısında tıpkı bizim gibi durmayan sözde siyasi partileri de alamayız ve bu tür siyasi kurumlarla da biz birlikte bi ittifakın içinde asla olmaz ve yer almayız. Bunu da belirtmiş olalım.  

 Sonuç itibariyle bu ittifak Türk milletini ayırmayan, bölmeyen, kutuplaştırmayan, terör örgütlerini savunmayan, Türk milletine zarar vermeyen siyasi partilerin birbirlerini TBMM ye taşımış olacakları bir ittifak olmuş olacak. Türk milletinin TBMM de böyle partilerin olmasına hele ki bundan sonraki dünyada çok daha fazla ihtiyacı var.  TURKUAZ IŞIK Türk milletinin geleceğinin umudu olacak bir siyasi partidir. Bunun önemle altını çizmek isterim.

 Bu üzücü koronavirüs konusunda maalesef devleti yönetenler bana göre sınıfta kaldılar. Türkiye’nin her tarafında özellikle ekonomik olarak Türk milleti perişan oldu. Kendilerince bi icraat savunuyorlar ancak millete olumlu yansıyan pek fazla bir şey yok. Yani kendilerince söyledikleri yapılmış olan icraatları ile Türk milletinin sorunları çözülmüş değil maalesef. Öyleyse icraatların çok fazla dillendirilmesinin de pek manası yok gördüğümüz gibi millete faydası pek sirayet etmedikten sonra, ben açıkça söyleyeyim yetersiz buldum. Türk milleti şu son 3 aylık sürede ekonomik olarak perişan oldu. Almanya da 1200 EURO çalışmayana verilen normal ücret. Bizde çalışanın asgari ücreti ne kadar. Kısacası maalesef bu süreci Türk milleti büyük bir fedakarlıkla geçirdi. Biz bir daha Türk milletine böyle bir perişanlık hiçbir konuda yaşatmak istemeyen ve bunların tedbirlerini vakti zamanında ve öncesinde almak isteyen bir siyasi partiyiz.

Ayrıca vefat eden vatandaşlarımızın ruhları şad olsun, yakınlarının başları sağ olsun, halen hastalığı atlatamamış ve tedavileri devam eden vatandaşlarımıza da çok geçmiş olsun dileklerimle beraber, bir an önce iyileşmeleri dileklerimle beraber kendilerine acil şifalar diliyorum. ‘’ dedi.

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

TAVASAV; TÜRK MİLLETİNE YENİ BİR İTTİFAK SÖZÜ VERDİ” konusunda Bir Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir