STRES YÖNETİMİ

STRES YÖNETİMİ

Stres, karşınızdaki kişiye, duruma veya olaya verdiğiniz tepkidir. Bu tepkinin ölçüsü kişiden kişiye ve durumdan duruma değişir.

Herkesin stres yaşama nedenleri farklıdır ve strese başa çıkma yöntemleri de farklıdır. Sizlere bu yazımda stresi yönete bilmeniz ve stresle başa çıkmanız için çok etkili bir yöntem sunacağım. Bu yöntem hem pratik hem de teorik uygulamaları içeriyor. Dünya Değişim Akademisindeki Stres Yönetimi Değişim programı sayesinde stresten kurtulacaksınız .

İsterseniz öncelikle stresi biraz tanımlayalım ve belirtilerinden bahsedelim Sonra çözümü üzerine konuşalım. Stres, duygusal durumumuzla bağlantılıdır. Öfkelendiğinizde, birine kızdığınızda stres ve gerilim yaşarsınız.

Bazen aynı olay aynı kişide bir gün stres yaratırken, diğer gün hiç bir etki yaratmayabilir. Kendinizi gözlemleyin. Göreceksiniz ki, stres tamamen sizin duruma veya kişiye olan tepkilerinizle ilgili. Hayatınızdaki stresin nedenini anlayınca , keşfedince onu yönetebileceksiniz.

Stres altında beden her türlü tehdide yanıt verir. Tehdit altında olduğunu hissettiğinde stres hormonu salgılanır. Kalbiniz hızla atmaya başlar, nabız yükselir, kaslar kasılır, nefes sıklaşır ve duyular keskinleşir. Böylece bedendeki bu aktiflik sonucu dayanıklılık artar . Stres tepkisi size , “ Savaş veya kaç “ der. Bu tepki, vücudun kendini koruma yoludur.

Stres, bazı durumlarda hayat da kurtarır ama hayat da alır o yüzden çok tehlikelidir. Stresli olduğunuzda daha enerjik ve daha uyanık olursunuz. Acil durumlarda hayatınız bile kurtulabilir çünkü duyular keskindir. Kazadan kaçmak için ani reflekse ihtiyaç vardır işte o anda stres artar ve uyanık kalırsınız.

Ama eğer rahat olmadığınız bir dönemdeyseniz stres yararlı değildir. Aksine zihne ve bedene hasar verir. Acı verici bir olayla karşılaştığımızda zihin ve bedende çeşitli değişiklikler meydana gelir . O zaman daha hızlı kalp atımı ve nefes alımı yaşanır . Kol ve bacaklarda kaslar kasılır .

Bir durumun tehlikeli olmadığına karar vermişseniz, rahatlama ve sakinleşmek için zihin, bedende değişiklikler olur. Böylece gevşeme yaşanır.

Stres altında hatırlama güçlüğü yaşanır ve yaşam olaylarına ilgi azalır. Dikkati toparlamakta zorluk yaşar ve kararsız olursunuz. Yaratıcılık azalır , zihinsel aktivitelerde durgunluk yaşanır . Sürekli olumsuz düşünceler zihinde oluşur ve olayların negatif yönünü görürsünüz.

Umutsuzluk, çaresizlik , kızgınlık ,öfke, kaygı, korku , huzursuzluk , gerginlik gibi duygusal belirtiler de hakimdir . Fiziksel bedende ağrı , midede bulantı , uykuda güçlük hissedersiniz.

Stres depresyona, kilo problemlerine , kalp rahatsızlıklarına  ve sindirim, solunum rahatsızlıklarına hatta bazen kansere bile neden olur.

Stresi yönetmek ve başa çıkmak artık elinizde. Size bu duygu durumundan çıkmak için harika bir dönüştürücü araç sunuyorum. Dünya Değişim Akademisi’ nde Değişim Uzmanları rehberliğinde sunulan 150 civarı değişim programları var.

Duygusal bedensel zihinsel olarak stres belirtilerine rastladığınızda vakit bile kaybetmeden Dünya Değişim  Akademisi’ ndeki Değişim Uzmanları ile iletişime geçin ve bu programı 8 çalışma şeklinde ONLİNE olarak uygulayabilirsiniz. Özellikle bu süreçte daha mutlu olmanız için sizlerin yanınızdayız.

Dünya Değişim Akademisi’ nde uygulanan Stres Yönetimi  Değişim programı sayesinde stresi yönetebilecek, stresin kaynaklarını bulacaksınız. Duygu ve düşüncelerinizin farkına varacak ve stresi ortadan kaldırabileceksiniz.

Program 8 çalışmadan oluşur. Her çalışma pratik ve teorik uygulamalar içerir.Her çalışmada stresle ilgili  farkındalığı artırıcı küçük bilgilendirmeler verilir. Pratik uygulamalar ise, nefes , vücut hareketleri ve gevşeme tekniklerini kapsar.

Her çalışmanın uygulanışı dinamiktir ve her çalışmada Değişim teknikleri uygulanır .  Bu teknikler Değişim Uzmanının rehberliği ile, bilimsel, sistemli, yöntemli uygulanır. Teknikler ardı sıra oluşan duruşlardan oluşur. Beden hareketleri nefesler  ile birlikte  dinamik uygulanır. Böylece beden ve zihnin uyumu artar.  Zihindeki düşünceler yavaşlar,  zihin düşüncelere dalamaz sadece tekniğe ve beden hareketine odaklanır. Böylece bedendeki uyuşukluk gider ve organizma canlanır , böylece enerji yükselir.

Stres Yönetimi Değişim Programı sayesinde nefesin ve düşüncelerinizin farkında olunca şu anı yaşayacaksınız. Kaygılar ve korkular ortadan kalkacak. Size stres yaratan şeylere verdiğiniz tepkileri fark ettikçe stresi yönetebileceksiniz.

KENDİNİ DEGİŞTİR DÜNYA DEĞİŞSİN

DÜNYANI DEĞİŞTİR DÜNYA DEĞİŞSİN

Neval Kütük

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

0530 877 06 04

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir