SEVGİ NEDİR?

NEDENSİZ SEVGİ NEDİR?

Nedensiz sevginin temeli nedir? Nedensiz çaba nedensiz mutluluğa neden olur mu? Nedensiz sevgide ego aşılır mi? Bu ve bunlara benzer soruların cevaplarını Dünya Değişim Akademisindeki Değişim Uzmanlarına sorduk çok etkili bilgiler edindik.

“Nedensiz sevgiyi durduramıyorsunuz. Burada göğüs merkezde bir fışkırma başlıyor. Sevgi patlaması ve fışkırması. Durdurmaya çalışıyorsunuz durduramıyorsunuz.

Fışkırmaya devam ediyor. O nedensiz bir neden, kendinizin de bilmediği bir neden. Neden bunu paylaşıyorsunuz? Çünkü içinizden geliyor. Nedeni özünüzde mevcuttur. Bazıları ters tepkiler veriyor, negatif konuşuyor ama umursamıyorsunuz çünkü nedensiz mutlusunuz. Mutluluğunuz nedensizdir.

Nedensiz çaba nedensiz mutluluğa neden olur. Çaba nedensiz olunca aşmış oluyorsunuz, aşkın bir sevgi ortaya çıkıyor. Egoyu aşmış aşkın bir sevgi yüzünden çabalarsınız. O zaman tüm enerjileri en müthiş şekilde, en yüksek amaç için kullanabilirsiniz. O enerjiler kendiliğinden yerlerini bulacak. Kendiliğinden size yardım edecekler.

Diyoruz ki, “ kendini akışa bırakmalısın, varoluşsal akışa kendini bırak” ama kişi bunu anlamıyor. “ Ben kendimi bırakınca işlerimi kim yapacak ?” diye soruyor. Ama eğer siz evrensel sevgiyle birseniz, bir oldunuzsa evren her şeyi sizin için yapacaktır.

Siz kendinizi nedensiz bir nedenle insanlığa, evrene teslim edince, feda edince; siz spiriütel fedakarlık, nedensiz farkındalık beklentisiz fedakarlık yapınca – ki o noktaya geliyorsunuz – evren sizi taşıyacak.

Evren sizi omuzlarında taşıyacak, evren sizi besleyecek, evren size bakacak. O yüzden zeki insan diyor ki, “Neden ben çabalayayım, kendime bakayım, evren bana baksın.” Çok zekice bırakın evren size baksın, evren en iyi şekilde size bakacaktır.

Evrenden daha iyi kimse size bakamaz. Siz evrene güvenince evrende size güvenecek. Siz kendinizi evrene teslim edince evrende her şeyini size teslim edecek. Önemi olan doğru yolu bulmak ve doğru hedefe doğru ilerlemektedir.”

www.dunyadegisimakademisi.com

 info@dunyadegisimakademisi.com

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir