MAVİYİ OKUMAK OKUMA EYLEMİ ÜZERİNE DOĞAÇLAMA FİKİRLER

Maviye üstümüzdeki maviye,mavi gökyüzüne bakmak.Sadece maviyi görmek veya mavinin kendisini görmek.

Ya da mavinin ardını görmek.Maviye en maviye ulaşmak.
Okuyan bir insanın maviye bakış açısı ile okumayan bir insanın maviye bakış açısı mor kadar farklı.
Okumayan bir insan başını yukarı kaldırdığında sadece maviyi görürken;okuyan bir insan en maviyi görür.Mavinin arkasındaki gizemi,heyecanı,aşkı,hayali,ölenlerin yükselen ruhlarının mekanını belki de kendini görür.
Okumak gibi bir çılgınlığa girişen mavi avcısı olmak,uçan uçurtmanın çocukluğunu,neşesini görmekle ötelere uçmayı göze almaktır.
Bir ressam,fırçasının tutamıyla maviye çalarken rengi;bir öğretmen tanımını yapmakla yetinir.
Bir filozof mavinin hiçliğini kusarken;bir dindar maviye şükranlarını sunar.
Ama bir okuyucu mavi ile arkadaş olur.Mavide kaybolur kendini bulur.Mavinin açık tonu olur ağlamaklı bulutların arasında.
Kollarında uçuşurken mavinin beyaz güvercinleri,okuyucunun hayal perisi oluverir.
Aslında okumanın uzun soluklu yolculuğunu harflerle hunharca anlatmaya kalkışmak, okumak kadar
çılgınca bir eylem olacağından ötürü,anlık düşüncelerden doğaçlama fikirlerle şimdi bunu okuyan kişinin zihnindeki mavi olmaya çalışmak yeterli olacaktır.

Mavinin açık tonu olur ağlamaklı bulutların arasında.

Hıdır AKTAŞ Kişisel Gelişim Uzmanı ve Sosyolog

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir