GERÇEK AHLAK NEDİR?

GERÇEK AHLAK NEDİR?

İyiliklerin temelinde ahlak mi var?

Ahlak hazinesi nedir?

Ahlak nerede başlar?

Ahlak geliştirilebilir mi?

Gerçek ahlakı ortaya çıkarmak için ne yapmalı ?

Herkesin belli bir ahlak kuralları var. Bu kuralların dışında ki gerçek ahlak nedir. Bu çok önemli konuyu Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarına sorduk bütün kalıpların dışına çıkaracak çok etkili bilgiler edindik.
“Bütün iyilikler yükselen farkındalıktan ortaya çıkar.

Zira Farkındalığın yükselişi bütün iyiliklerin kaynağıdır. Şayet ahlaklı olmak bir iyilikse o zaman farkındalığın yükselişi insanları  mutlaka ahlaklı yapmaktadır.Gerçek şu ki, ahlaklı olunmaz gerçek ahlak insanın ebedi özündedir. Ahlak geliştirilemez, onu ebedi özde keşfedip açığa çıkarmak, tezahür ettirmek gerekir.

O zaten senin özünde ebediyen mevcuttur – onun için kendini paralaman gerekmez. Ahlak hazinesi her insanın özünde saklıdır. Hazineye ulaşmak için ahlak anahtarını bulmak ve ahlak kapısını açmak gerekir. Ahlak meziyetleri biriktirerek bir ahlak hazinesi oluşturmak gerekmez. O, zaten seninle.Yapılması gereken tek şey ahlak anahtarını bulmaktır.

Ama nasıl?

Nerede?

İşte insanlar bunları unutmuş durumda. Aslında ahlak anahtarı herkesin kalbindedir. Kalbini tüm samimiyetinle dinle, ahlak anahtarını bulacaksın.” http://www.dunyadegisimakademisi.com

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir