Döviz Kuru
EYT partisi olarak lanse edilen yeni kurulan bu partiyle hiçbir bağımızın, hiçbir alakamızın olmadığını buradan sizlere iletmek istiyorum

‘Kimse EYT’yi kullanmaya kalkmasın’

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, yeni kurulan ve EYT partisi olarak lanse edilen Umut Partisi’nin kendilerinin hiçbir bağının olmadığını belirtti.

Adana EYT Derneği Başkanı Uğur Altuntaş da söz konusu partinin yöneticilerinin bu yöndeki açıklamaları devam ederse hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı.

Yeni kurulan bir siyasi partinin EYT partisi olarak lanse edilmesine EYT Derneği’nden tepki geldi. Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Gönül Boran Özüpak, şunları kaydetti:

EYT Derneği Adana Başkanı Uğur Altuntaş da Aydınlık’a yaptığı açıklamada, kimsenin EYT’lileri kullanmaya çalışmaması yönünde uyarıda bulunarak,
söz konusu partinin yöneticilerinin bu yöndeki açıklamaları devam ederse hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı.

“Emeklilikte yaşa takılanların asla siyasallaşma gibi bir düşüncesi olmadı. Bizim verdiğimiz mücadele bir emek mücadelesi. Hep dedik; bizim işimiz siyaset değil, işimizin çözüm merci siyasetçiler.

“EYT partisi olarak lanse edilen yeni kurulan bu partiyle hiçbir bağımızın, hiçbir alakamızın olmadığını buradan sizlere iletmek istiyorum. Bizim mücadelemiz emek mücadelesi, bizim mücadelemiz alınterimizin mücadelesi, sonuç alana kadar da bir sivil toplum kuruluşu olarak gelebileceğimiz en üst seviyede, davamızın sonucunu getirebilmek adına, sonuç alana kadar siyasallaşmadan sonuna kadar mücadele edeceğimizi iletiyorum.”

‘HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ’

EYT Derneği Adana Başkanı Uğur Altuntaş da Aydınlık’a yaptığı açıklamada, kimsenin EYT’lileri kullanmaya çalışmaması yönünde uyarıda bulunarak, şöyle dedi: “Umut Partisi diye bir parti kurulmuş, yaptıkları basın açıklamasında partiyi EYT’lilerin kurduğunu açıklamışlar. Biz EYT’lilerin hiçbir partiyle ilgimiz yoktur. Tüm partilere eşit mesafedeyiz. Başkanımız Gönül Boran Özüpak da açıklama yaptı. Parti yöneticilerinin açıklamaları bu şekilde devam ederse hukuki yollara başvuracağız.”

A.Duru AKGÜL

Avatar

By admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir