Başkan İsa Kayadan yaptığı konuşmasında:

Başkan İsa Kayadan yaptığı konuşmasında:

Eğitim-İş Adana 1 Nolu Şube Başkanı İsa Kayadan Sendikanın 17 Ekim’de 15.Kuruluş Yıldönümü ve Aynı Güne Denk Gelen Seçimleriyle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

İsa Kayadan: “Biz yürüyoruz hiç durmayacağız; biliyoruz ki durursak düşeceğiz”

”17 Ekim 2005 yılında ırkçılığa,gericiliğie,bölücülüğe karşı ,dinlenmemek üzere çıktığımız bu kutsal yolda,asla yorulmadık,yorulmayacağızda. Bizi parçalara ayırarak,bitirmeye çalışan emperyalizme, bir lokmada yutarak yok etmek için büyük gayretler içinde olan kapitalizme karşı,birleşerek yaktık çoban ateşlerimizi,kaynağından damarlar bulup,akan nehirler gibi bir denizde birleştik,çıktık açık alınla her türlü sömürüye karşı başlattık savaşımızı. Elimizde tebeşir,kalem,gönlümüzde “Kuvayi Milliye Ruhu” ,yürüdük”

Baş Öğretmenin ışıklı yolunda,onurlu-başı her zaman dimdik duran eğitim emekçilerinin yoksul-kısıtlı bütçeleriyle,oluşturduk Eğitim-İş’imizin çatısını.

TÖS’den,TÖBDER’den aldığımız bilinçle,en kutsalımız olan emek mücadelesinde bayrağı daha da yukarılara taşımak için,mücadele ettik-edeceğizde. Bu gün emek denildiğinde,eylem denildiğinde,direniş denildiğinde,umut denildiğinde,ekmek denildiğinde,mutlaka EĞİTİM-İŞ gelir aklımıza,gerçek böyledir,böylede olmak zorundadır,aksi asla düşünülemez.

Çünkü;Eğitim-İş Cumhuriyet kazanımlarının ve onun değerlerinin,alın terinin sendikasıdır.Emperyalizmin kuşatamadığı/kuşatamayacağı bir kaledir. Bu anlamda biricik örgütümüzü,şekilsiz ayak oyunlarıyla,çirkin parmak hesaplarıyla,tarikat tarzı örgütlenmeyle kuşatmaya çalışanları çok iyi biliyoruz,tanıyoruz,tedbirleri elden bırakıp ta onlara meydan vermeyeceğiz.Kuruluş ve kurtuluş iradesi taşıyan Eğitim-İş için,kuruluş ve kurtuluş ereğinden ödün vermeyen inanmışlarla,bu kutsal yolda yürümeye devam edeceğiz.

Bunun içindir ki Eğitim-İş’in güçlü,deneyimli,dinamik ve kurumsal düşünen yönetim anlayışı,her yerde taban bulabilen ekibiyle yönetilebilmesi esastır.

Eğitim-İş’in 15.Yıldönümü kutlu olsun.

Bu anlamlı günde ve yılda, hep beraber,alnımız açık,başımız dik, dinlenmemek üzere çıktığımız ,bu kutsal mücadele yolumuz,sendikamıza-sendikalımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu uğurda olan bütün kurucu ve mücadeleci arkadaşlarımı kutluyorum.

“Biz yürüyoruz hiç durmayacağız;biliyoruz ki durusak düşeceğiz”

 Diyen Başkan Kayadan sözlerini:

” Yürümek; dost omuzbaşlarını omuzlarının yanında duyup,

kelleni orta yere yüreğini yumruklarının içine koyup yürümek!..

Yürümek; yolunda pusuya yattıklarını,

arkadan çelme attıklarını bilerek yürümek..

Nazım Hikmet’in dizeleriyle bitirdi

Avatar

By admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın