Amerika’nın en büyük internet derneklerinden birisi olan “Internet Association

Internet Association, Dijital Hizmet Vergisi için İngiltere’ye Öneri Paketi Sundu
Amerika’nın en büyük internet derneklerinden birisi olan “Internet Association (IA – İnternet Derneği)” Amerika-İngiltere arasında süre giden digital vergi ve diğer internet tartışmalarına yönelik 6 önerinin olduğu bir teklif yayınladı. “Internet Association” üyeleri arasında Amazon, Facebook, Google, DropBox, eBay, Linkedin, PayPal, Microsoft, Spotify, Twitter, Uber ve başka bir sürü internet hizmet firması var.

Amerikan İnternet Derneği, teknik incelemesinde İngiltere’nin 2006’dan % 56 artışla 2017 yılında ABD’ye 34,8 milyar dolar para gönderdiğini yazdı. Tersine ABD’den İngiltere’ye 48,8 milyar dolar gönderilmiş. İnternet Derneği ticaret politikası direktörü Jordan Haas şöyle dedi;

“Teknik incelememizdeki ortaya çıkan veriler, diğer ülkelerin çok farklı, kapalı internet planları yaptığı bir dönemde, her iki ülkenin dijital ticaret liderliğini güçlendirecektir.”

Kaynak: turk-internet

Avatar

By admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir