Çukurova Oğuz Boyları Dernek yönetimi, Adana’da

Çukurova Oğuz Boyları Dernek yönetimi, Adana’da çok değerli bir çalışmaya imza attı.

Yarına emin adımlarla yürüyebilmek için Ata’sını tanımaya, anlamaya ve anlatmaya gayret eden Çukurova Oğuz Boylarının çatısı altında Tarihçi, Yazar,  Av. Halil Altıparmak’ın başkanlığında 16 Aralık 2019 tarihinde başlayan “Nutuk Okuma Dersleri”  her pazartesi günü saat 18:30’da  dernek salonun da devam etmektedir.

Kendisi ile görüştüğümüz Çukurova Oğuz Boyları Dernek Başkanı Oğuz Özkaya:

“Geride bırakacağımız 2019 yılı,  bizim için sadece herhangi bir takvim yılı değildir. 2019, aynı zamanda Türkiye coğrafyasında vermiş olduğumuz Kurtuluş Mücadelemizin yüzüncü yılıdır.  2020 yılı ise TBMM’nin açılışın yüzüncü yılıdır. Yüzüncü yıllarını idrak ettiğimiz her iki yıldönümünde  devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz eseri Nutuk’u orijinalinden okuyup anlamaya çalışıyoruz..  O eserin sahibi Gazi Mustafa Kemal’i daha iyi tanımaya ve aynı zamanda yakın tarihimizi de daha iyi öğrenmek ihtiyacını duyduk.

Biliyorsunuz kendilerini entelektüel tanımlayan kesimlerde bile NUTUK‘u başından sonuna kadar okuyup anlayanların  sayısı çok azdır. Aydınlarımızda ki bu eksikliği gördüğümüz için  Nutuk okuma faaliyeti başlattık.” Dedi

Oğuz Özkaya

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir