Baklalı Köyü 2.Türkü Yarışması

Baklalı Köyü 2.Türkü Yarışması başvuruları devam ediyor…

Yeni dünya düzeninin hayatın her alanında saldırılarını sürdürdüğüne, bu saldırılardan türkülerimizin de payını aldığına, kültürel ürünlerin azaldığına dikkat çeken Bayram Uğur; “Sanatçılarımızı ve aydınlarımızı yaşamı güzelleştirmeye davet ediyorum” dedi.

Baklalı Köyü 2.Türkü Yarışması’nın başvurularının devam ettiğini söyleyen Uğur; “Türkülerimiz bizim kişiliğimizi estetize edip topluma yansıtan, en önemli sanat verisidir. Sevdalarımızı, umutlarımızı, acılarımızı ve sevinçlerimizi türkülerle veririz, türkülerle alırız…

Haksızlığa, yanlışlığa, vefasızlığa, ilk yiğitliği türkülerimiz verir.

Her alanda güzel, mutlu, başı dik bir yaşam için bu konuları içeren, yeni ışıklı değerleri taşıyan yeni türküler istiyoruz” dedi.

Bugüne kadar düzenledikleri her etkinlikte olduğu gibi bu yıl ikincisini düzenledikleri Türkü Yarışması’nda Baklalı Ortaokulu’nda eğitim gören 25 çocuğa ayakkabı temin edeceklerini söyleyen Uğur, “Çocuğu koruyan, büyüğü sayan, anayı kutsayan, kadını yücelten, dostça yaşamı barındıran, bizi çoğaltan türkülerin daha da çoğalabilmesi için BAKLALI KÖYÜ TÜRKÜ YARIŞMASI düzenledik. Ozanlarımıza başarılar diliyoruz.

Yeni YUNUS’ları, DADAL’ları, KARACAOĞLAN’ları, PİR SULTAN’ları ve VEYSEL’leri bekliyoruz” diye konuştu.

Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen ve 7 Mart 2020 Cumartesi günü Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 14.00’de yapılacak. Birinciye 1000 Tl, ikinciye 500 Tl verilecek.

Seçici Kurul; Bayram Uğur, Yaşar Yıltan, Nebi Işık, Abidin Kaya’dan oluşurken, etkinliğin sunuculuğunu Ayşe Kandemir yapacak.

Özgün deyişlerin yer aldığı, kadını yücelten söz güzelliklerini içeren türkülerin değerlendirmeye alınacağını, türküde BAKLALI sözcüğünün bir kez de olsa geçmesi, eserlerin türkülerimizin genel özelliklerine uygun olması gerektiğini söyleyen Bayram Uğur; türkü sözlerinin en geç 2 Mart 2020 tarihine kadar yasaryiltan@gmail.com adresine ulaştırılmasına gerektiğine dikkat çekti.

YUSUF ASLAN

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir