AB Adıyaman’da “Dijital Medya Okuryazarlığı” Forumuna Ev Sahipliği Yapıyor

31/10/2019

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce üniversite öğrencisi, UNESCO Küresel Medya ve Enformasyon Okuryazarlığı Haftası kapsamında 1-2 Kasım tarihlerinde  Adıyaman’da düzenlenen AB-Türkiye Gençlik Forumu’nda bir araya geliyor.

Etkinliğin açılışı 1 Kasım günü AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’un katılımlarıyla Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç Kongre Salonunda gerçekleştirilecektir. 

Forum kapsamında iki gün boyunca, medya okuryazarlığının yeni dijital medya dünyasına nasıl uyum sağladığı, sosyal medyanın kültürel/sosyal kimliğimiz üzerinde nasıl bir etkisi olduğu ve yanlış bilgilendirme ve yalan haberlerle nasıl baş edilebileceğine dair yoğun tartışma oturumları ve çalıştaylar düzenlenecek. Katılımcılar özellikle çevrimiçi dünyada nasıl eleştirel tüketiciler ve bilgi paylaşıcılar olabileceklerini tartışma ve öğrenme imkanı bulacaklar.   

Oturumlar düşünmeye sevk eden, ilham veren konuşmalarla başlayıp dinleyicilerin deneyimlerini, görüşlerini ve sorularını dile getirebilecekleri panel tartışmalarla devam edecek.

Aralarında ünlü yazar Sinan Canan, komedyen Miray Akovalıgil, youtuber Aykut Elmas ve gazeteci Ünsal Ünlü gibi isimlerin de yer alacağı konuşmacılar, medya okuryazarlık becerilerinin geliştirilmesinin neden önemli olduğu konusunu katılımcılarla tartışacak ve kendi deneyimlerini onlarla paylaşacak.

Etkinlik, öğrenciler arası sosyal ağ oluşturmak için de bir fırsat teşkil edecek ve dezenformasyonla mücadelede Avrupa Birliği tarafından sarf edilen sürekli ve eşgüdümlü çabaları vurgulayacak.

Daha fazla bilgi için lütfen www.avrupa.info.tr web sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.  

Tarih/Saat   : 1 Kasım 2019, 09:30

Yer                  : Adıyaman Üniversitesi

                         Vehbi Koç Kongre Salonu

Paylaşarak Destek Olabilirsiniz :)
Avatar

admin

2019 yılının Nisan ayında kurulan HABERİ SONU GAZETESİ , 16 TEMMUZ 2019 tarihinde "Özgürlükten taraf bağımsız gazete" olarak yayın hayatına başlamıştır. Türkiye ve dünyadan gelişmeleri Türkçe olarak okuyucularına aktaran, evrensel basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiş yayın kadrosuyla yayın hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. HABERİ SONU GAZETESİ , dünyada basılı yayının hızla azaldığı dijital yayıncılığın başladığı yeni dönemde, haberi okuyucuya geciktirmeden ve anlık olarak aktarmak düşüncesiyle bir dijital gazete olarak kurulmuştur ve yayın hayatını dijital gazete olarak sürdürmektedir. Bağımsız bir kuruluş olan HABERİ SONU GAZETESİ , ülkemizde basın özgürlüğünün her geçen yıl kısıtlandığı son dönemde taraf olduğu tek konunun "Özgürlükler" olduğunu açıklamış, tüm kurum, kuruluş ve siyasi partilere eşit mesafeden bakmayı bir yayıncılık ilkesi olarak benimsemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , yayına başladığı günden itibaren okuyucuları tarafından destek görmüş kısa sürede dijital yayıncılıkta referans gösterilen gazetelerden biri olmuştur. Yeni Soluk, birbirinin aynısı haber yayıncılığının medyayı ele geçirmeye çalıştığı bugünlerde; özel haberler, kulis haberleri ve röportajlarıyla ön plana çıkmış ve bağımsız gazeteler arasında zirve yolunda emin adımlarla ilerleyen bir gazete olmuştur. HABERİ SONU GAZETESİ 2019 yılında; basın mensuplarının üye olduğu köklü kuruluşlardan YGP 'nin desteği ile okuyucularından'da gördüğü destek ile perçinlemiştir. HABERİ SONU GAZETESİ , ilkelerinden taviz vermeden yayın hayatını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir